TC Kimlik no ile ssk sorgulama

TC Kimlik no ile ssk sorgulama

TC No ile SSK Sorgulama uzun yıllardır gerçekleşmekte olup vatandaşların Sigorta bilgileri öğrenme talebini karşılar. Sosyal Sigortalar Kurumu internet sitesi sorgulama bölümü vasıtasıyla TC numarası girerek bu bilgiye ulaşabilirsiniz. TC Kimlik Numarası kendi başına SSK Prim bilgileri öğrenme konusunda size yardımcı olamaz.
Bunu devlet özellikle bu şekle getirmiştir ve aksi takdirde TC Kimlik Numarası bilginize sahip olan herhangi bir kişi kolaylıkla SS Prim gün sayısı bilgilerinize ulaşabilirdi. SSK Sitesine girdiğiniz an sizleri Sorgulama butonu bekliyor. Bu buton 4A sorgulama, 4B sigortalı sorgulama, 4C sigorta sorgulaması şeklinde gerçekleşmektedir. Türkiye’nin büyük bir çoğunluğu 4A sigortalı şeklinde prim yatırmaktadır. TC Kimlik Numarası girdikten sonra sizleri SSK Sicil No sorgusu beklemekte, SSK Sicil no SSK Kimlik kartlarınızın üzerinde yer almaktadır ve değişmemiştir.
İlk aldığınız SSK Sicil No ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Doğum yeri ve Doğum tarihi, Baba Adı da SSK bilgileri öğrenme açısından sizlere sorgulama öncesi sorulan bazı sorulardır. Bu sorulara cevap verdiğiniz takdirde adınızın ve fotoğrafınızın olduğu ekran önünüze düşer. Buradan işe ilk girdiğiniz tarihi, şimdiye kadar kaç gün sigorta yattığı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer işe ilk giriş tarihi konusunda şüpheleriniz varsa ve eksik sigorta yatması gibi bir durumlar karşı karşıya kalırsanız yapmanız gereken bazı işlemler var. Öncelikle Sigorta Dökümü yazıcıdan çıkartılır ve SSK Sicil no ve Kimlik ile şehrinizde bulunan SSK binasına başvurmanız gerekir. İnternet ortamı olduğu için eski kayıtların geçirilmesinde bazen sorun yaşanmaktadır. Bu yüzden prim gün sayınıza ve sigorta başlama tarihine dikkat etmeniz uzmanlar tarafından önerilir. TC Kimlik No ile öğrenme dışında e-devlet üzerinden de SSK Sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 53 yorum yapıldı:

 1. hüseyin akkuş dedi ki:

  ben ne zaman emekli olacam yahu

 2. ayhan sezgin dedi ki:

  emeklilik bilgileri

 3. yusuf kaya dedi ki:

  bagkur borçları silinsin

 4. ümit dedi ki:

  tc no ile ssk sorgulama için şifresiz işlem yapılabiliyor

 5. kemal dedi ki:

  sgk borçum varmı

 6. ismaöztürk dedi ki:

  1997ve2013yılları arasında sıgota sorgulamasını dökümanını ögrenmek istiyorum.

 7. memet arif ışık dedi ki:

  1996 yılında sigortalıoldum ne zaman emekli olurum

 8. jfgj dedi ki:

  tc no ile ssk sorgulaması nerden yapılır

Yorum Yaz