TC Kimlik No Sorgulama

TC Kimlik No Sorgulama

Bir çok devlet kurumunda işlem yapabilmek için T.c. kimlik numaranıza ihtiyaç duyabilirsiniz. T.c. kimlik numaranızı öğrenmek için e-devlet sitesini kullanabilirsiniz.  Ayrıca var olan T.C. kimlik numaranızı da online işlemler altındaki T.C. kimlik numarası doğrula kısmından doğrulayabilirsiniz. Kimlik paylaşım sistemi sayesinde kimlik bilgileri kamu kuruluşları ile kamu hizmeti sunan kuruluşların paylaşımına açılmıştır. Kimlik paylaşım sistemi ile kimlik no sorgulama, kimlik bilgileri sorgulama ve nüfus kayıt örneği sorgulama gibi bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

TC Kimlik No sorgulamak için,  TC Kimlik No Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. TC Kimlik Numarası: Onbir (11) Rakamdan oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş kişiye özel 11 haneli vatandaşlık numarasıdır.

Tc Kimlik No Sorgulama

Aşağıdaki link’i tıklayarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün “TC Kimlik No Sorgulama” sayfası yoluyla “TC Kimlik No Sorgulaması” yapabilirsiniz. TC Kimlik No Sorgulaması için, “TC Kimlik No Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. TC Kimlik No’nuzu öğrenmek için ilk önce nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçeyi seçmeniz gerekiyor. Daha sonra sağ ve soldaki alanların size uygun olanını doldurarak TC Kimlik No’nuzu öğrenebilirsiniz.

 

https://tckimlik.nvi.gov.tr/

Etiketler: , ,

Bu yazı için 12 yorum yapıldı:

 1. ahmet apaydın diyor ki:

  ben ahmet

 2. ceyhun diyor ki:

  arac borcu

 3. ali güngör diyor ki:

  arac borcu 34gv 2525

 4. ismail diyor ki:

  ssk sorgula

 5. mehmet diyor ki:

  tc ile nerden bulunuyor…

 6. orhan ateş diyor ki:

  SSK HİZMET DÖKÜMÜ İSTİYORUM

 7. Mehmet diyor ki:

  70 02 2002 şımdı bın üçyüz gunum var ben nazaman emekli olurum ve kac yaşında teşekür

 8. selcuk diyor ki:

  toplam sıgorta günü

 9. ali diyor ki:

  ssk sorgu

 10. muhamme t yeniyol diyor ki:

  hizmet dökümü istiyorum

 11. hüseyin altuntaş diyor ki:

  tc kimlik no sorgulaması diye bişey i kaldı arkadaşlar.

 12. hasim diyor ki:

  annemin dulluk maaşını nasıl öğrenebılırız

Yorum Yaz