Tedaş Elektrik Borcu Sorgulama

Tedaş Elektrik Borcu Sorgulama

Türkiye’nin bütün illerinde elektrik dağıtım hizmeti TEDAŞ kurumu tarafından sağlanmaktadır. TEDAŞ kurumunun sağladığı elektrik dağıtım hizmetinden faydalanan vatandaşların elektrik borcu bilgilerini öğrenebilmeleri için ödeme noktalarına gitmelerine gerek yoktur. Teknolojinin gelişim gösterdiği günümüzde adeta bilişim çağını yaşamaktayız. TEDAŞ kurumu teknolojinin sağladığı imkanlardan faydalanarak, vatandaşlara kolaylık sağlayabilmek adına elektrik borcu sorgulama işlemini resmi web sitesi üzerinden yapabilme imkanı sunuyor.

 

TEDAŞ kurumunun vatandaşlara sunduğu online elektrik borcu sorgulama hizmeti sayesinde vatandaşlar Türkiye’nin dört bir yanından elektrik borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. Bu sayede ne ödeme noktalarına gitmenize gerek kalıyor nede elektrik borcu sorgulama işlemi için ayrı bir uğraş vermenize gerek kalıyor. Üstelik sunulan hizmet son derece hızlı olup, devlet güvencesi altında.

 

Gördüğünüz üzere online elektrik borcu sorgulama işleminin vatandaşlara sağladığı çok sayıda önemli avantaj bulunuyor. Bu avantajlardan her gün binlerce vatandaş faydalanıyor. Ancak, birçok vatandaşın internet kullanımına fazla hakim olmadığından dolayı, online elektrik borcu sorgulama işleminde bazı problemler yaşanabiliyor.

 

Vatandaşların yaşadığı problemlere son vermek ve son derece kolay bir şekilde online elektrik borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeleri için oluşturmuş olduğumuz bu sayfada paylaşılan bilgileri dikkatli bir şekilde sonuna kadar okuduğunuzda işlemi herhangi bir sorun yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz.

TEDAŞ elektrik borcu sorgulama işlemleri :

TEDAŞ elektrik borcu sorgulama işlemini yapmak için ilk olarak TEDAŞ kurumunun resmi web sitesine erişim sağlamanız gerekmektedir. TEDAŞ kurumunun resmi web sitesi adresini bilmeyen vatandaşlar sayfanın sonunda paylaşacağımız resme tıklayarak tedaş borç sorgulama sayfasına direkt erişim sağlayabilirler.

 

TEDAŞ kurumunun resmi web sitesi adresini bilen vatandaşların kurumun ana sayfasında yer alan FATURA SORGULA menüsüne tıklaması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra tedaş elektrik borcu sorgulama işlemini yapacağınız ABONE BORÇ SORGULAMA sayfasına erişim sağlayacaksınız.

 

TEDAŞ ABONE BORÇ SORGULAMA sayfası üzerinden işlem yapabilmek için kurum vatandaşlardan bazı bilgiler istiyor. İstenilen bilgilerin tamamı alttaki gibidir.

 

1. İl adı,

 

2. İşletme kodu,

 

3. Abone numarası,

 

4. Vergi numarası,

 

5. Güvenlik kodu.

 

TEDAŞ ABONE BORÇ SORGULAMA sayfasında belirttiğimiz bilgilerden GÜVENLİK KODU bilgisi dışındaki tüm bilgileri elektrik faturanızdan temin edebilirsiniz. İlk 4 bilgiyi sisteme girdikten sonra, GÜVENLİK KODU bilgisini de ekranda yer alan rakamlardan faydalanarak sisteme girebilirsiniz.

 

İlgili alanlara gerekli bilgileri girdikten sonra, elektrik borç sorgulama işlemini başlatmak için SORGULA butonuna tıkladığınızda geçmiş dönemlerle birlikte güncel borç tutarınızın genel toplamını detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

 

NOT : TEDAŞ ABONE BORÇ SORGULAMA resmi sayfasına direkt erişim sağlamak isteyen vatandaşlar ALTTAKİ RESME TIKLAYARAK kurumun elektrik borç sorgulama sayfasına hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlayabilirler.
edevlet, tedaş elektrik borcu sorgulama, elektrik borcu sorgulama, tedaş borç sorgulama, tedaş fatura sorgulama, tedaş elektrik faturası sorgulama, elektrik borç sorgulama, www.edevlet.com

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 9 yorum yapıldı:

 1. erkan dedi ki:

  borç sorgulama

 2. HASAN AKBELEN dedi ki:

  tedaş borcu öğrenmek için abone no:000857180 bölge izmir ama o izmire sorgu için girmek mümkünmü?izmir il olarak listede yok ki?sorgu yapasın zate işlet me kodu olan 03502000000 ı girsen ne olur nafile siste hata veriyo ?ben mi hata yapıyorum ,yoksa sis temde mi ?lütfen bilgi mail adresime gönderirseniz memnuniyetimi bildiririm.saygılar….

 3. maviprens dedi ki:

  izmir yok evet bende uğraştım ama olmuyor

 4. mustafa ayyıldız dedi ki:

  elektirik borcu öğrenmek için İl kodu girmek şart koşulmuş.Lakin il aramasında İstanbul listede yok..acaba neden.

 5. Nazım Algur dedi ki:

  Tedaş Borç Sorgulama sayfasında İZMİR niye yok bir bilen var mı?

 6. esat dedi ki:

  HATAYDA YOK ÇIKARILMIŞ LİSTEDE

 7. poyrazl dedi ki:

  arama listesinden ADANA da çıkarılmış. sebebini açıklayın bilelim bari…

 8. bahar budak dedi ki:

  TEDAŞ BORÇ SORGULAMA SAYFASINDAN GAZİANTEP NİYE YOK? ESKİDEN VAR İDİ.

 9. Ersan Tekin dedi ki:

  İl seçiniz diye uyarıyorsunuz.Koyduğunuz seçenekler 8 tane..Ben istanbul yazamadığıma göre nasıl sorgulayacağım..Ya bizimle dalga geçiyorsunuz..Yada daha on line olayını çözemediniz…Daha ne kadar beklememiz gerekecek…