Turkiye.gov.tr- E-Türkiye

Turkiye.gov.tr- E-Türkiye

E devlet sayesinde kişilerin bilgileri en iyi şekilde korumakta ve kişiye özel hizmet sunulmasında çok iyi imkanlar sağlamaktadır. E-devlet birden çok kurumu içererek kurumlar arasıbilgi paylaşımını sağlamaktadır. Elektronik ortamdan sunulan kamu hizmetlerine tek bir internet sitesi üzerinden (www.turkiye.gov.tr) erişim imkanı sunmaktadır. Tek kimlik doğrulaması sayesinde birçok hizmete ikinci bir kimlik doğrulamasına gerek duyulmadan kolayca erişilmektedir. E-devlet uygulaması elektronik hizmetleri en yüksek güvenlik düzeyiyle insanlara sağlamaktadır. Ödeme gerektiren hizmetler için kolaylaştırılmış bir ödeme altyapısı sunmaktadır. E-devlet uygulaması ve kamu hizmeti sayesinde bürokrasiye gerek duyulmadan vatandaşlar işlerini halledebilmektedir.

 

 

Bu sistem eskisi gibi oluşan kuyrukları yok ederek daha hızlı bir şekilde vatandaşlara hizmet vermektedir. Sizde bu sistemle birlikte yedi gün yirmidört saat işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Siz de daha yol parası derdi olmadan beklemeden işlerinizi e-devlet sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Site her vatandaşa eşitlik sağladığı için eskiden olduğu gibi kötü olaylara mahal vermemektedir. İşlemlerinizi kısa sürede hallederek kendinize ve etrafınızdakilere daha fazla vakit ayırmanız açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

 

 

E Devlet Kapısı Online işlemleri yapabilmek için en çok karşılaşılan problem e devlet şifresinin unutulması veye kaybedilmesidir. Bu durumda şifremizi yazarken unutmayacağımız şifreler koymalı ve yazdığımız şifremizi not defterimize ve ya cep telefonumuza kaydedelim. Her değiştirdiğimizde de bu işlemi tekrar tekrar yapalım. Böylelikle e devlet şifresi unutulması durumundan kurtulabiliriz.

 

 

Türkiye son zamanlarda e devlet hizmetlerinde bir çok ülkenin önüne geçti. Her geçen gün yeni bir işlemin başlatılması ve bunları vatandaşının hizmetine sunması çok güzel. E devlet’te en çok giriş yapılan uygulamalar araç sorgulama, 4a hizmet dökümü, mahkeme dava sorgulama, tapu bilgileri sorgulama, ssk ve sgk hizmet dökümü işlemleridir.

 

 

E-Türkiye daha bir çok uygulama eklenmesi bekleniyor bunlardan biriside sendikaya üyelik, e devlet sendika üyeliği gerçektende hiç kimse kimseye sen şu sendikaya üye ol buna üye ol diyemeyecek isteyen istediği sendikaya üye olabilecek. Yani e-türkiye ile bir nevi özgürlüğünde yolu açılmış oldu.

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 19 yorum yapıldı:

 1. ramazan alım diyor ki:

  şifrem olduğu halde giremiyorum

 2. ahmet diyor ki:

  turkiye.gov.tr edevlet girişi burdan mı yapılıyor.

 3. salihinan diyor ki:

  giriş burdanmi yapılıyor

 4. hamdi diyor ki:

  banagelece evraklarımıkonturoetmek

Yorum Yaz