Turkiye.gov.tr- E-Türkiye

Turkiye.gov.tr- E-Türkiye

Turkiye.gov.tr  internet adresi üzerinden aklınıza gelebilecek tüm kamu kurum ve kuruluşlarının verildiği hizmetler gelişen teknoloji ile birlikte tek bir çatı altından verilmeye başlandı. Elektronik ortamdan verilen bu hizmete ise e-devlet portalı veya e-devlet kapısı adı verildi. İnternet teknolojisinin gelişimi ile hayatımıza giren bu sistemde Türkiye cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden  yabancı uyruklu vatandaşların 7 gün 24 saat hizmet aldığı bir portal olma ayrıcalığını taşımaktadır. Bu ayrıcalıklı dünya da yer almak isteyen binlerce vatandaş her geçen gün sisteme kaydolmakta ve bu ayrıcalıklı dünyanın sunduğu hizmetlerden faydalanabilmektedir. E- devlet portalı kurulurken ilk etapta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yürütülmekteydi. Bu ilk kurulum ve altyapı çalışmaları sonrasında sistem Turksat A.Ş şirketine devredildi; halende bu şirket tarafından geliştirilmekte ve kontrol edilmektedir. E-Devlet portalının yönetim merkezi ise başkent Ankara’da yer almaktadır. İsteyen vatandaşlar e-devlet sistemi ile ilgili olarak gerekli bilgiye alo 160 numaralı hattan ulaşabilir, görevli kişiden sistem hakkında merak ettiği bilgilere rahatlıkla ulaşabilir.

turkiye.gov.tr alan adı ile 10 yıla yakın bir süredir hizmet veren portal vatandaşlara sunduğu hizmetlerin tek noktada, hızlı, güvenli erişim kolaylığı sağlamaktadır.

En son elde edilen güncel bilgilere göre sisteme kayıtlı 28 milyon 113 bin 819 kişi bulunmaktadır. Azımsanamayacak bu sayı 10 yıl gibi kısa bir süre içerisinde ulaşıldı. sistem üzerinde verilen hizmet sayısı ise 1522’ye yükseldi. Sistem üzerinden hizmet veren kurum sayısı da artarak 252 oldu. Sistem hemen her gün kendini yenilemekte ve hizmet sayısı ve kalitesini arttırmaktadır. İlk kez sistemi kullanacak bir vatandaş dahi kısa bir süre içerisinde sistemi kavrayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Sayfaya ilk kez giren bir kişi herhangi bir konuda sorgulama yapmak isterse, sağ üst köşede yer alan sisteme giriş seçeneğini tıklayarak bu isteğini yerine getirebilir. Sayfanın sol tarafında ise ihtiyaç olan temel bilgiler yer almaktadır. Bunların neler olduğuna değinecek olursak,  e-hizmetler, kamu kurumları, belediyeler, iletişi ve yardım merkezi ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

E Devlet Giriş İçin TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 19 yorum yapıldı:

 1. CENGİZ.47 dedi ki:

  ASKERLİK

 2. barış aksakal dedi ki:

  mahkeme sorgulama

 3. emine kartal dedi ki:

  ne zaman emekli olucam

 4. kadir dedi ki:

  e devlet e giremiyorum şifrem olduğu halde

 5. fatih dedi ki:

  devlet şifresi olması kötü olyor

 6. eray dedi ki:

  GBT SORGULAMA

 7. Bahattin malli dedi ki:

  e devlet sifresine gire bilirim

 8. mustafa şakar dedi ki:

  ne zaman emekli olurum

 9. ibrahim kandil dedi ki:

  e devlet iyi hizmet vermiyor bazen çalışıyo bazen deyil
  milleti soymak

 10. cengizbilen dedi ki:

  edevlet şifre aldık edevlete giremiyoruz 11870arayın denıyor dakkası 1tl*** edevlet nerdekaldı

 11. fadime bülbül dedi ki:

  ne zaman emekli olacağım

 12. halil ibrahim ünal dedi ki:

  21 nisan 1981 de mlulen emekli oldum e devlet şifresi almak istiyorum

 13. kamil doyan dedi ki:

  3600 pirm günüyle ssk emeklisiyim intibak zammı sonrası yeni maaşım nekadar oldu eski maaşım 880 tl

 14. ramazan alım dedi ki:

  şifrem olduğu halde giremiyorum

 15. ahmet dedi ki:

  turkiye.gov.tr edevlet girişi burdan mı yapılıyor.

 16. salihinan dedi ki:

  giriş burdanmi yapılıyor

 17. hamdi dedi ki:

  banagelece evraklarımıkonturoetmek

Yorum Yaz