Uyap Portalı Baro Girişi

Uyap Portalı Baro Girişi

UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi), barolar için de özel bir giriş sayfası açtı. Baroların UYAP’a girişi Avukatların giriş sayfasının alt bölümünden yapılabilmektedir. Uyap Portalı baro girişi ile artık baroların yapacağı işlemler daha kısa sürede ve daha zahmetsizce yapılabiliyor. Baroların bu sisteme giriş için yapmaları gereken tek şey ise internetten online olarak Uyap Portalı baro giriş sayfasına tıklayıp belirlenen yöntemlerle kimliklerini doğrulamalarıdır.

 

Uyap Portalı baro girişi için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler elektronik imza, mobil imza ve e-devlet uygulamasıdır. Barolar bu yöntemlerden herhangi birini seçip UYAP’a giriş yapabilir. Barolar için giriş yöntemleri arasında en kolay yöntemlerden biri olarak “Mobil İmza” göze batıyor. Mobil imza yöntemi sayesinde barolar, telefonları üzerinden sisteme giriş yapabiliyor. Baroların bu yöntemi kullanabilmek için telefon kart hatlarının Turkcell ya da Avea olması gerekiyor. Elektronik imza üzerinden giriş yapmak istendiğinde ise internet tarayıcınız size bir uyarı verebilir. Bunun nedeni java programının olmayışıdır. Bu yöntemle sisteme giriş için Java™ adlı programın bilgisayarınızda kurulu olması ve internet tarayıcınızın bu programı çalıştırıyor olması gerekmektedir. Bir diğer giriş yöntemi ise E-devlet uygulamasıdır. E-devlete giriş yaptığınızda bu uygulamayı çalıştırabilmeniz için sizden yine elektronik imza ya da mobil imza ile giriş yapmanız gerektiği belirtilecektir.

https://avukat.uyap.gov.tr

UYAP portalı baro girişi için öncelikle yukarıda verdiğimiz adresine girin. Ardından sol menüde yer alan “Portal Yönetim (Barolar İçin)” yazan kısma tıklayın. Karşınıza giriş yapabileceğiniz yöntemler çıkacaktır.

 

Etiketler: ,

Yorum Yaz