YGS Sonuçları Sorgulama

YGS Sonuçları Sorgulama

Değişen sistemle birlikte lise öğretiminin sonunda öğrenciler ÖSS adında tek bir sınavla üniversiteye yerleşmekteydi. Bu sistem son bularak öğrenciler YGS ve LYS adında iki sınavla artık üniversiteye yerleşiyor. Öğrencilerin bir üniversiteye yerleşmek için YGS sınavına girmesi şartken LYS sınavına girmek zorunda değiller. Üniversiteler, öğrencileri alacakları bölümlere göre YGS ya da LYS sınavını tercih ediyor.

 

 

YGS SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR ?

 

 

Üniversiteye yerleşmek için ilk girilecek sınav olan YGS’nin sonuçları internetten kolaylıkla öğrenilebiliniyor. ÖSYM’nin internet sitesinde önceden bildirilen tarih ve saatte “YGS Sonuçları Sorgulama” ekranı aktif hale gelecektir. Bu sayede öğrenciler kolay ve hızlı bir şekilde sınav sonuçlarını öğrenebilecekler.

 

 

Sınav sonucunu öğrenmek için öncelikle ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi için aşağıdaki linke tıklayıp ekranına giriyoruz. Burada ÖSYM’ye bağlı olarak yapılan tüm sınavların sonuç ekranına gidecek linkler bulunuyor. YGS Sonuçları Sorgulama için üst bölümde önce yıl seçimini yapıyoruz. Ardından YGS Sonuç sorgulama ekranını açıyoruz. Karşımıza gelen ekranda T.C. Kimlik numarası ve Öğrenci aday numarasını girip “Gönder” butonuna tıklıyoruz. Bu yöntemle YGS sonuçları sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

YGS SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz