Anaokulu Sorgulama

Anaokulu Sorgulama

Anaokulu sorgulama sistemi 2013-2014 eğitim öğretim yılında Anaokuluna kayıt yaptıracak 1. sınıf öğrencilerinin internet üzerinden e-okul sistemi ile adrese dayalı öğrenci kayıt işlemidir.

Anaokulu sorgulama uygulaması ile birlikte öğrencilerin hangi okula kayıt olacakları TC kimlik numarası ile internet üzerinden  kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Çocuğunuzun hangi okula kayıt yaptıracağını öğrenmek içi sitemizde bulunan linke tıklayabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada çocuğunuzun TC kimlik numarası ve ekranda beliren güvenlik kodunu doğru bir şekilde girerek çocuğunuzun kayıt yaptıracağı okulu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 2006 ve 2007 yılı ve sonrasında doğan çocukların sorgulama kayıtları otomatik olarak yapılmaktadır. Bu zamanda doğan çocukların herhangi bir nedenle sağlık kurumuna başvurarak raporlarını 1 yıl kayıt erteleme işlemine tabi tutabilmektedir. 1 Nisan 2007 – 30 Eylül 2007 arasında doğan çocukların okul kayıtları velilerin okul idarecilerine beyan etmeleri durumunda gerçekleştirilmektedir. Beyan edilme işlemi sonrasında öğrencilerin ayıt işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından oluşturulan okul kayıt komisyonları ilkokula başlayacak öğrencilerin adres bilgilerini okullara göndermektedir. Yeni eğitim sisteminde okul kayıtları çocukların evlerine en yakın okula yapılmaktadır. İnternet üzerinden verilen ücretsiz uygulama sayesinde veliler sadece TC kimlik numarasını kullanarak çocuklarının hangi okula gideceğini e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden kolaylıkla öğrenebilmektedir. Bu hizmet sayesinde okullar açıldığı zaman velinin sadece çocuğunu okula göndermesi yeterli olmaktadır. Bunun  dışında öğrenci velisinin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi okul kaydı sırasında karmaşanın ye yoğunluğun oluşmasını tamamen önlemektedir. Bu uygulama sayesinde veliler bulundukları yere en yakın okula kolaylıkla kayıt işlemlerini yaptırabilmektedir. Uygulama internet üzerinden velilere ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Uygulama ile birlikte veliler çocuklarını kayıt ettirme endişesi ile uğraşmamaktadır. Veli Bilgilendirme Sistemi kurulduğu günden bu yana başarılı bir şekilde devam ettirilmektedir. Sistem her geçen gün daha da genişletilerek öğrenci velilerinin işini daha da kolaylaştırmaktadır.

Anaokulu sorgulama sistemine internet sitemiz üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Veli Bilgilendirme Sistemi hakkında detaylı bir bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.