Ankara aski su borcu sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ankara Aski Su Borcu Sorgulama

Ankara ve civarında yaşayan vatandaşlar Ankara su borcu sorgulama işlemlerini internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilir. Ankara’lı vatandaşların online olarak gerçekleştireceği işlemler sadece su borcu sorgulama işlemiyle de sınırlı değil. Ankara aski su borcu sorgulama işlemine ek olarak ödenmiş ve ödenmemiş tüm su faturaları izlemekredi kartıyla su borcu ödemekartlı sayaç kontör yükleme izleme ve önemli duyuru bilgilendirme işlemlerini de internet üzerinden online gerçekleştirilebiliyor. Edevlet sitemizde tüm bu işlemleri nasıl yapacağınız hakkında bilgiler vermeden önce, online işlemlerin size ne gibi avantajlar getirdiğine değinelim.

Ankara Aski Su borcu sorgulama ve diğer tüm online işlemlerin getirdiği avantajlar nelerdir?

İnternet üzerinden yapılan online işlemler vatandaşlara birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Sıra bekleme, borç ödeme noktasına gidiş geliş süresince harcanan zaman ve para kaybı gibi konularla ne ne para harcamak zorunda kalıyorsunuz nede zaman kaybına uğruyorsunuz. Evinizde yada iş yerinizde  kısacası internet bağlantısının olduğu her yerde online Ankara aski su borcu sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirken, geçmişe dönük borç bilgilerine de erişim sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, online işlemler sayesinde internet üzerinden sayacınıza kontör yükleyebiliyorsunuz.

Tüm bu hizmetlerden faydalanabilmek için ne yapmak lazım?

Ankara ve çevresinde yaşayan vatandaşlar bahsettiğimiz tüm bu işlemlerden yararlanabilmek için ilk olarak Ankara büyük şehir belediyesi su ve kanalizasyon idaresi genel müdürlüğü (ASKİ) resmi web sayfasına giriş yapmalısınız. Aski su borcu sorgulama ve diğer tüm işlemleri online işlem merkezi üzerinden yapabiliyorsunuz. Su borcu sorgulama işlemi ve sunulan tüm işlemleri gerçekleştirebilmeniz için sisteme kayıt olmanız gerekiyor. Ancak kayıt bölümünün hemen sağ kısmında bulunan ÜYELİK SÖZLEŞMESİ alanındaki 7 maddeyi dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Aski online işlem merkezine üye olmak için neler gerekli ?

1. İsim ve soy isim,

2. TC kimlik numarası,

3. Mail adresi.

Yukarıda belirttiğimiz bilgileri girip, ekranın sağ alt kısmındaki kayıt ol butonuna tıkladığınızda belirlemiş olduğunuz mail adresine üyelik için onay linki gönderiliyor. Gönderilen linke tıklayarak sisteme tekrar erişim sağladığınızda üyeliğiniz başlıyor. Bu aşamadan sonra mail adresinize ücretsiz E-faturaASKİ duyuruları ve yaşadığınız bölgedeki su kesintileri size mail atılarak bilgi edinmeniz sağlanıyor. Alttaki resme tıklayarak, ASKİ ONLİNE İŞLEM MERKEZİ girişi yapabilirsiniz.