Araç Sorgulama

Araç Sorgulama:Araç Sorgulama sayfasında PTT ‘den alacağınız E-Devlet şifreniz ile ve TC Kimlik No ve  araç plaka sorgulama, plaka sorgulama, sürücü belgesi sorgulama, ceza puanı sorgulama gibi trafik işlemlerini yapabilirsiniz. Araç Sorgulama  işlemlerini E-Devlet üzerinden yapmak için.

E-Devlet şifrenizle ve TC Kimlik No e-devlet kapısı’ndan girdikten sonra aradığınızı bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz. E-devlet sitesinde kısa yoldan Araç Sorgulama yapmak için arama alanına Araç Sorgulama yazabilir ve sorgulama yapabilirsiniz. Araç Sorgulama hizmeti ile aracın plaka numarasını girebilir, araç hakkında sistemde kayıtlı olan genel bilgileri sorgulayabilirsiniz. Plaka Numarası alanına aracın plaka numarasını aralarda boşluk bırakmadan yazınız.

Gelir İdaresi Başkanlığı Taşıt Sorgulama

 

  • Plaka No giriniz.
  • Vergi Kimlik Numarası giriniz.
  • T.C. Kimlik Numarası giriniz.
  • Araç Tescil Tarihi’ni gün, ay, yıl olarak belirttikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız.
  • Bu hizmet e-vdo ve vdo’lu Vergi Daireleri için verilebilmektedir.
  • İçinde bulunulan yıla ait Motorlu Taşıtlar Vergisi taksitlerinden vadesi geçenler Bankalardan ödenebilmektedir.
  • Lütfen plaka numaranızı bitişik giriniz.
  • Trafik Para Cezası ve Karayolu Taşıma Kanunu İdari Para Cezalarınızı tüm PTT şubelerinden ödeyebilirsiniz.Taşıt sorgulama yapmak için tıklayınız.

E devlet sizlerin kamusal işlerinizi evinizden rahatlıkla halletmeniz için ve yaptığınız sınav ve yaptığınız müraacatları takip etmeniz için elinize geçmiş büyük bir fırsattır. Uzun kuyrukları beklemeden gerekli işlemlerinizi kolay ve kısa sürede halletmeniz için vatandaşlar için çok değerli bir sitedir.Sınav sonuçlarınızı rahatlıkla öğrenebileceğiniz en güvenilir bilgiyi veren sitedir.Kolay kullanımı sayesinde yediden yetmişyediye herkes işlemlerini bu site üzerinden gerçekleştirmektedir.TBMM Başkanlığına internet üzerinden randevu alabilir TBMM e-dilekçe sistemini rahatça kullanabilirsiniz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı sitesine girerek:  Araç Muayene İşlemlerinden; Araç Muayene Sorgulama, Denetim İşlemlerinden; ceza ve uyarı sorgulama, Firma İşlemlerinden; Firma Sorgulama,Taşıma Kapasitesine Göre Firma Sorgulama, Uluslararası Firma Sorgulama, Mesleki Yeterlilik İşlemlerinden; Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama, Sınav Bilgileri Sorgulama, Meslek Kursları Sorgulama, Eğitim Tamamlama Belgesi Sorgulama, Mesleki Yeterlilik Sınav Başvurusu, Sınav Başvuru Sorgulama,Sınav Giriş Belgesi Sorgulama, Sınav Sonuç Sorgulama,Yetki Belgesiİşlemlerinden; Araç Yetki Belgesi Sorgulama, Güzergah Sorgulama,Yetki Belgesi Basvuru Durum Sorgulama Yetki Belgesi Yeterlilik Sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.