Bağkur Borç Sorgulama

E-devlet sitesi vatandaşların devlet kurumlarındaki işlemlerini internet üzerinden online bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için geliştirilmiş sistemdir. Çalışan veya emekli olan bütün vatandaşların, birçok işlemini gerçekleştirebileceği e-devlet sitesinde bağkur çalışanları için de hizmetler verilmektedir. Bu hizmetler arasında 4B borç durumu sorgulama işlemi de vardır. 4B borç durumu sorgulama işlemi 4B statüsünde çalışan kişilerin borç durumlarını sorgulayarak, borçları hakkında bilgi almaları ve ödemelerini zamanında yapmaları için e-devlet sistemleri arasına eklenmiştir.

 

4B statüsündeki bağkur çalışanları e-devlet şifrelerini alarak e devlet sitesine girerek kolay bir şekilde ”4B borç” durumlarını sorgulayabilirler. E-devlet şifresine sahip olmak oldukça kolaydır. Herhangi bir ptt şubesine giderek T.C kimlik numaranızı söyleyerek e-devlet şifrenizi anında alabilirsiniz. E-devlet şifrenizi aldıktan sonra e-devlet sitesine girerek işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. E-devlet sitesini kullanmak oldukça kolaydır. Bağkur çalışanları 4B borç durumlarını e-devlet sitesinde sorgulayabilir, hem zaman kazanmış olurlar, hem de sırada beklemekten kurtulurlar.

 

Bağ-kur Borç sorgulama bilgisini, Bağkur Borç sorgulamasını, ne zamandan beri sigortalı olduğunuzu, ne kadar bağkur priminizin yatırıldığını ve tutarlarınızı gösteren hizmet dökümünüzü sorgulayabilirsiniz.

Bağkur’lu olarak toplam hizmet dökümü bilgileriniz, hangi tarihten itibaren bağkur’lu olduğunuz, yatırdığınız ya da yatıramadığınız bağkur prim tutarlarını gün, ay ve yıllık peryotlarda görüntüleyebilirsiniz. Şu ana kadar toplam ödenen bağkur prim toplamını ve Bağkur emeklilik için ödenmesi gereken prim tutarını da sorgulayabilirsiniz.

  22 Ekim 2019 - 18:03
  SAMİT TÜRKMEN

  SRC BELGESİ İÇİN 10 AY ÖNCE BAŞVURUDA BULUNDUM BELGEM GELMEDİ NE YAPMALIYIM

  13 Mart 2020 - 11:28
  Arslan kara

  Bağkur borç sorgulamada çok borcum gözüküyor ne yapmam lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.