e-devlet

Bağkur Borç Sorgulama

BAĞ-KUR BORÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR ?

Çalışma hayatına serbest meslek üzerinden devam edenler, esnaflar ve sanatkârlar, sigorta kapsamında olmak için vergi mükellefi konumunda yer alarak düzenli olarak Bağ-kur ödemelerini yaparak çalışma hayatlarında sağlık sigortasından, zamanı gelince de emeklilik hakkından yararlanmayı hedeflerler. Alınan bu hizmetin devamını sağlamak için sıkça bağkur borç sorgulama ve gereken ödemeleri zamanında yapma konusu, çok büyük önem taşımaktadır.

Bu borçların zamanında ödenmemesi, borcun katlanmasını ve faize girmesini kaçınılmaz hale getirirken, mükelleflerin üstündeki yükün artmasına neden olabilmektedir. Borç birikimi fazla olan bağ-kur kayıtlıları bu kez ödeyemedikleri borçlar için devletten af beklerken, başta sağlık sigortası olmak üzere bazı hak kullanımından yararlanamaz hale gelip, zor bir duruma düşebilmektedirler.

Size aşağıda vermiş olduğumuz linki tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda size uygun olan sorgu tipi, sorgu türü, sicil no bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra bağkur borç sorgulama yapabilirsiniz.