Bağkur ne zaman emekli olabilirim

Bağkur ne zaman emekli olabilirim

Bağkur ne zaman emekli olurum sorgulama sistemi sayesinde e devlet emeklilik yaş hesaplama işlemlerinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bağkur ne zaman emekli olabilirim sorgulama  sistemi emeklilik konusunda merak ettiğiniz tüm konuları kolaylıkla öğrenebilmenizi sağlamaktadır. Emeklilik tablosu sistemini kullanarak ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilir ve emeklilik primlerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Elektronik sorgulama sistemini internet sitemiz üzerinden ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet hizmeti sayesinde oturduğunuz yerden kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz emeklilik tablosu sayesinde primlerini kolaylıkla takip edebilir ve emeklilik yaşınızı hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz tüm işlemler yalnızca bir dakikanızı almaktadır. Emeklilik uygulamak istediğiniz diğer işlemleri de internet sitemiz üzerinden kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Herhangi bir şifre kullanmakta emekli maaşı sorgulamasını sitemiz üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaşı sorgulama ekranına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Emekli aylık bilginizi öğrenmek için şifreye gerek kalmadan gerekli alanları doldurarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumunun sizden istemiş olduğu bilgiler cilt no, TC kimlik numaranız, nüfusa kayıtlı bulunduğunuz il ve doğum yılı bilgilerinizdir. Bu bilgileri doldurarak emeklilik aylık bilgisi sorgulama işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. SGK kurumu üzerinden emeklilik aylık sorgulamanın yanında emeklilik yaşı hesaplama, emeklilik maaşı hesaplama ve diğer bağkur işlemlerini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Emeklilik hesaplama tablosu 08.09.1999 yılında yürürlüğe girmiştir. Yürürlüğe göre sigortalı olarak çalışmaya başlayan erkekler belirlenen şartlara göre emeklilik aylığına bağlanmaktadır.

Bunlardan bir tanesi erkeğin 60 gün yaşını doldurması ve 7000 günlük emeklilik primini tamamlamasıdır.

Diğer bir gereklilik ise erkeğin 60 yaşını doldurması ve 4500 günlük emeklilik primini tamamlamasıdır.

Bu şartların tam olarak yerine getirilmesi durumunda bireyler emekli olmaya hak kazanmaktadır. Yürürlük tarihinden itibaren emeklilik konusundaki düzenlemelerde herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır.

Şu anki yürürlülükte;

erkeklerde emeklilik yaşı 60

kadınlarda ise 58 yaşa günü olarak belirlenmiştir.

Yürürlükte olan kanuna göre erkek ve kadınlarda emeklilik yaşı oranı devamlı olarak artacaktır. Erkeklerde 2036 yılına kadar emeklilik yaşı 60 yaş günü olarak belirlenmişken bu durum 2048 yılında 65 yaşına çıkarılacaktır.

Bağkur ne zaman emekli olabilirim sorgulama sistemi internet üzerinden emeklilik konusunda tüm merak ettiğiniz soruları cevaplamanıza yardımcı olmaktadır.