Bağkur Sorgulama

E-Devlet Bağkur Sorgulama

4 b Nedir Bugünlerde sık sık 4 a 4 b 4 c sitelerde haberlerde yer almaktadır. Bunlara bakıyorsunuz bir yerde farklı diğer yerde tamamen farklı ve birbirlerine karışıyorlar. Peki 4B Nedir?

Maaşların döner sermayeden ödendiği, ve 657 sayılı kanunun 4/b bendine göre istihdam edilen personellerdir. memurlar için öngörülen tüm maddi haklardan yararlana bilirler, ancak tayin hakları yoktur. sadece becayiş ile yer değiştire bilirler. Sosyal Güvenlik Kurumları ssk dır. döner+nöbet parası+maaş alırlar. genelde döner sermayesi iyi olan büyük hastanelerde çalışırlar.
4B; 657 sayılı kanunun 4/B maddesine tabi, Sözleşmeli Memurlar’dır. Sözleşmeli Memurlar, muamelat ve özlük hakları bakımından 657 sayılı kanuna tabi olmalarına rağmen, sosyal güvenlik bakımından Kadrolu İşçiler gibi 5510 sayılı SGK ya tabi dirler. İşverenle yıllık sözleşme yapılır, 12 ay çalışırlar.

Bağkur Borç E-Devlet Sorgulama

Bağkur Borç Sorgulama işlemleri için e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. 4-b borç dökümünüzü görmeniz için aşağıdaki adımları uygulayınız…

Bağkur Borç Sorgulama ekranı yeni sistem ile sadece e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. E-devlet şifreniz ile aşağıdaki bağlantıdan giriş yaparak bağkur borç sorgulama ekranına ulaşarak borç durumunu görebilirsiniz.

 

E-Devlet Bağkur Borç Sorgulama ekranında Bağkur Borç Sorgulama’larınızı da artık TC Kimlik No ve e-Devlet şifrenizle e-devlet veye sgk.gov tr adresi üzerinden yapabilirsiniz. Sayfamızda Bağkur borç hesaplama ve bilgilendirme işlemleri yapılmaktadır Resmi hiçbir kurum ve kuruluşla ilgisi yoktur bilgilendirme ve yönlendirme amaçlı kurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.