Bimer şikayet sorgulama- E-Devlet Başbakanlık Bimer Başvuru Sorgulama

BİMER şikayet sorgulama

Vatandaşlar BİMER başvuru ve sorgulama ekranı aracılığıyla BİMER müracaatlarını yapabiliyorlar. Türk vatandaşları bütün talep, öneri ve şikayetleri için müracaatlarını BİMER başvuru ve sorgulama ekranından her zaman gerçekleştirebiliyorlar. Vatandaşların kanunlar gereği bilgi edinme hakkı olduğu için bu ekranın olması önemli. Aynı ekran üzerinden müracaatların neticeleri ve durumları da öğrenilebiliyor.

Son yıllarda teknolojik gelişmeler daha çok ivme kazandı. İnsanların hayatında yer edinen teknoloji sayesinde her alanda kolaylık sağlanıyor. Bu noktada ülkemizdeki kamu kurumları tarafından internet altyapısı vatandaşlarla etkin bir iletişim kurmak adına BİMER başvuru ve sorgulama ekranını sunuyor. Vatandaşlar artık internetin olduğu her yerden kolayca devletle iletişime geçebiliyor. BİMER sorgulama ekranı aracılığıyla dakikalar içinde vatandaşlar devlete istek ve önerilerini iletebiliyorlar. Web üzerinden Başbakanlık resmi sitesi tarafından verilen bu hizmetle, Türkiye’nin neresinde olursanız olun fark etmeksizin gerek devlet hizmetleri gerekse vatandaşlık haklarınız çerçevesinde tüm konularla alakalı sorularınızı devlet birimlerine iletme olanağına sahipsiniz.

Şimdiye kadar olan devlet ve vatandaş arasındaki iletişim kanallarına alternatif olarak eklenen BİMER başvuru ve sorgulama ekranı aracılığıyla kişiler BİMER başvurularını online olarak kısa zaman içerisinde yapabiliyor. BİMER şikayet sorgulama yapmak için Başbakanlık web sitesine girerek orada yer alan BİMER başvuru ve sorgulama ekranını kullanmalısınız. Ekranda karşınıza gelecek pencerede sizden istenen iletişim ve kimlik bilgilerini eksiksiz bir şekilde girerek müracaatınızı tamamlayabilirsiniz. Vatandaşlar, online ortamda BİMER şikayet sorgulama ekranını kullanarak devlet kurumları ve kamu hizmetlerine ilişkin talep, öneri ve şikayetlerini bilgi edinme kanunu çerçevesinde iletebilirler. BİMER başvurularının geçerli olabilmesi için istenen bilgilerin hatasız bir şekilde sisteme girilmesi önemlidir. Yapılan şikayetlere devlet tarafından olumlu ve olumsuz dönüşler en fazla 30 gün içerisinde sağlanmaktadır.