Bimer şikayet sorgulama

Bimer şikayet sorgulama- E-Devlet Başbakanlık Bimer Başvuru Sorgulama

BİMER sorgulama işlemi internetten online olarak kolaylıkla yapılabilmektedir. İnternette BİMER şikayet sorgulama için 2 yöntem bulunmaktadır. Birisi Başbakanlığın resmi sitesi, diğeri ise birçoğumuzun bildiği E-devlet uygulama sayfası. Eğer e-devlet üzerinden BİMER şikayet sorgulama işlemi yapacaksanız sistemde kimliğinizi doğrulatmak zorundasınız. Kimliği doğrulattıktan sonra BİMER dahil birçok kuruluşa ait sorgulamayı dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet kimliğinizi şu yöntemlerle doğrultabilirsiniz: E-devlet şifresi, Mobil imza, Elektronik imza ve T.C. Kimlik Kartı. Mobil imza yöntemi sayesinde Turkcell ve Avea hatlı kullanıcılar telefonlarından kolaylıkla kimlik doğrultabilir. Elektronik imza için ise bilgisayar ve internet tarayıcınızda Java™ programı kurulu olması gerekir. T.C. Kimlik kartı ise henüz tüm Türk vatandaşlarına verilmemiş olup test aşamasındadır. BİMER şikayet sorgulama için kimlik doğrulatmakta en çok kullanılan yöntem e-devlet şifresidir. Size özel E-devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubelerinden öğrenebilirsiniz (T.C. Kimlik numaranızla beraber). “E-Devlet Başbakanlık Bimer Başvuru Sorgulama” için aşağıdaki linki tıklayınız.

Başbakanlığın sitesinden de Bimer sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfaya ise aşağıdaki linkten uşaşıp Bimer şikayet sorgulama yapabilirsiniz. web adresinden ulaşabilirsiniz. Linke tıkladığınızda karşınıza “BAŞVURU SORGULAMA” ana ekranı gelecektir. Gerekli alanlara T.C. kimlik numaranızı ve başvuru sayınızı girin. Ardından “Sorgula” butonuna basın. Böylelikle BİMER şikayetinizin durumunu kolaylıkla öğrenebileceksiniz.
Eğer yeni bir BİMER Şikayet Başvurusu yapmak istiyorsanız yine başbakanlığın sitesinin üst bölümünden –menülerin yer aldığı bölüm- “BAŞVURU YAP” bölümüne tıklamalısınız.

BİMER BAŞVURU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.