BTK numara taşıma

Operatörler arasında numara taşıma işlemi bir süre önce yürürlüğe geldi. Telefon numaranızı koruyarak kullanmış olduğunuz telefon operatörünü değişme imkanınız var. Kullanıcılar Bunun için genelde sebep olarak yüksek fatura ödemeleri, telefon operatörünün her yerde çekmemesi yani hizmet verememesi veya etrafındaki insanların başka operatör kullanmasını öne çıkarıyor.

Telefon numarası değişmeden taşıma yapmak son derece kolaydır. Eğer sabit bir taahhüt ve sözleşmeniz yoksa numara taşıma daha kolay gerçekleşmektedir. Bu konuyla ilgili ilgili operatörle sözleşmem var numaramı taşımak istiyorum ya da taahhüt sözleşme durumundayım numara taşıyabilir miyim soruları geliyor. Eğer bir sözleşmeniz ya da taahhüdünüz varsa da numara taşıyabilirsiniz. Fakat telefon operatörleri bunun için sizden taahhüt bozma bedeli isteyebilirler, sözleşme fesih bedeli her telefon operatörü için farklı olduğu için sizlere kesin bir bilgi veremiyoruz, bununla ilgili müşteri hizmetleri görüşmesi gerçekleştirerek kesin bedeli siz kendiniz öğrenebilirsiniz. Telefon numarası taşıma işlemleri de bir talep içerisinde gerçekleştirilmektedir. Değiştirmek istediğiniz operatöre talepte bulunarak numaranızı taşıma işlemleri gerçekleştirmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu bayi üzerinden de online işlemler aracılığı ile de gerçekleşiyor. BTK numara taşıma talebi gönderdiğiniz iki gün içerisinde mevcut bulunduğunuz operatör sizlere mutlak bir dönüş sağlamak durumunda, bu dönüşü mutlaka sağlarlar.

2 gün içerisinde büyük ihtimalle olumlu olarak alacağınız bu taşıma işlemi, bir süredir daha kolay yollar ile gerçekleştirilmekte. İlk numara taşıma imkanı doğduğunda, operatörler taşıma yapan kullanıcıları neredeyse bezdirecek hale getiriyorlardı. Uzun bekleme süreleri, hattınızı kesmeler , uzun evrak ve dosya isteme gibi davranışlar ile sizleri numara taşıma işinden soğutmaya çalışıyordu. Yeni kanun ile bu oyalama taktikleri artık rafa kalktı ve kolaylıkla numara taşıma işlemi gerçekleştirme imkanı doğdu.