E Devlet SGK Prim Sorgulama

İnternetin ülkemizde yaygınlaşması ve kullanıcı sayısının artmasıyla bir çok resmi prosedür de elektronik ortama taşınmış ve insanların evlerinden yada işyerlerinden bir çok resmi işlemin yapılmasına olanak sağlamıştır. Böylece vatandaşlar resmi işlemler için hem daha az vakit harcamış olmuşlardır hem de kendi işlerine ve ailelerine daha fazla vakit ayırmışlardır. Devlet tarafından sağlanan bu hizmetlerden en önemlilerden bir tanesi de şüphesiz ki e-devlet kapısı uygulamasıdır.

E devlet sayesinde vatandaşlar kendileri hakkında yada yakınları hakkında bir çok resmi işlemi takip edebilirler. Bu işlemlerden bir tanesi de e-devlet sgk prim sorgulama işlemidir. Bu işlem sayesinde internet üzerinden ne zaman emekli olabileceğinizi, hizmet sürelerinizi, adınıza yatan sigorta primlerinin toplamını görebilirsiniz.

 

E Devlet Sgk Prim sorgulama işlemlerinizi aşagıdaki linkimize tıklayarak gittiğiniz sayfada 4A Hizmet Dökümü’ne tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

Daha farklı işlemlerinizi yapmak için anasayfada kategoriler bölümünden ulaşabilirsiniz veya arama butonumuza yapmak istediğiniz uygulamayı yazarak bulabilirsiniz.

E Devlet SGK Prim Sorgulama