E-okul not sorgulama

E-okul not sorgulama

E-Okul sisteminin aktifleşmesi hem öğrencilere hem de velilere büyük kolaylık sağladı. E-okul sistemi sayesinde öğretmenler sınav sonuçlarını genellikle sınavdan hemen sonra internet ortamına geçiriyor, öğrenciler ise öğretmenlerinin girdiği notları kolaylıkla görüp öğrenebiliyor. Bu sistem sayesinde öğrenciler merak ettikleri notlarını eskisi gibi neredeyse aylar süren bir sürecin ardından değil, anında öğrenebiliyor. Ayrıca bu sayede çocuklar karnelerini görmek için karne gününü beklemek zorunda kalmıyor.

 

E-okul not sorgulama sistemine giriş yapıp notları öğrenmek çok kolay. Öncelikle aşağıdaki e-okul not sorgulama linkimizi tıklayarak e-okul veli bilgilendirme sitesine giriyoruz. Belirtilen boşluklara T.C. Kimlik no ve öğrencinin okul numarası ile birlikte üst bölümdeki güvenlik kodunu hemen resmin altına yazıyoruz. Buradaki güvenlik kodu bölümünde bazen sorunlar çıkabilmektedir. Özellikle dönem sonlarında ve karne döneminde aşırı yoğunluk oluştuğundan dolayı sayfa geç yükleniyor ve güvenlik kodu resmi çıkmayabiliyor. Böyle durumlar da ise engelliler için yapılmış olan ses sistemini kullanacağız. Resim bölümünün yanındaki elinde değnek olan insan resmine tıklıyoruz. Tıklayınca güvenlik kodunu size sesli olarak aktaracaktır. Güvenlik kodunu da bu yöntemlerle girdikten sonra “Tamam” butonuna tıklıyoruz. Çıkan ekranda size ait olan fotoğrafı seçiyorsunuz. Ayrıca size öğrenciye ait iki kimlik sorusu sorulacaktır. Bu sorular sisteme her girişte değişmektedir. Sorulara da doğru cevabı verdikten sonra formu onaylayın. Karşınıza öğrencinin resminin de bulunduğu panel gelecektir. “E-okul not sorgulama” için bu panelde sol bölümdeki öğrenci bilgileri başlığı altında not bilgisi linkine tıklayın. Bu sayede e-okul not sorgulama işlemini bitirmiş oluyorsunuz. Karşınıza öğretmenlerin girdiği notlar gelecektir. Ayrıca sol üst bölümde sınıf bölümünden geçmiş yıllara ait not bilgilerini de öğrenebilirsiniz.
Eğer öğrencinin notlarının cep telefonunuza mesaj olarak gelmesini istiyorsanız öğrencinin T.C. kimlik numarasını 8383’e göndererek de e-okul not sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu hizmetin aylık ücreti ise 2 TL.