E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş

Devlet işlerinde düzen ve sağlıklı bilgi akışı için yeni yazılım programları içinde en gelişmiş sistemler kullanılırken, eğitim için de bakanlığa bağlı bütün birimler, ortak ve çok büyük bir sistemi kullanırlar. Daha önceleri her türlü ihtiyaçta ve bilgi alımı konusunda okul yoluna düşen veliler, bu gelişmiş  E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde internet aracılığı ile bütün bilgilere kolayca ulaşabilmektedirler. Bu sistem içinde güncel bilgilere ait bütün bilgileri bulmak mümkün iken, ders notları ve öğrencinin son durumu hakkında detaylı bilgi verisi ile velilere çok önemli bir hizmet sağlanmıştır. Veliler kadar öğrenciler de bütün bilgilere bu yeni ve gelişmiş yolla ulaşabilmektedirler.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) Velileri bilgilendirmek amaçlı oluşturmuş olduğu e-okul sitesi sayesinde çocuklarınızın sınavlardan aldığı notları ve devamsızlıkları öğrenebilme imkanına sahipsiniz. Önceden sadece ilköğretim için yapılan bu sistem artık ortaöğretim (lise) içinde geçerli. Sınav notlarını ve devamsızlıkları öğrenmek için yani bu sistemi kullanmak için gerekli olan sadece iki şey var. Bunlar; T.C Kimlik Numarası ile  okul numarası. Elinizde bunlar olduğu sürece çocuklarınızın notları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca eski yılların notlarına veya notortalamalarınada  ile ulaşabilirsiniz.

2005 yılında altyapı çalışmaları yapılan  E-Okul sistemi İlgili  Bakanlık Makamı onayıyla çalışmalarına başlanılan e-Okul Projesi ; talebe kayıtlarının internet ortamından alınması; Anne ve Babalara çocuklarıyla ilgili devam-devamsızlık, karne notları gibi verileri izleme şansını sunan okullarımıza da iş ve işlemlerini  daha hızlı yerine getirme avantajını  sağlamıştır.

MEB E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş : https://e-okul.meb.gov.tr/Ilkogretim/Veli/iov00001.aspx  ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.