E-Optik Uygulaması

E-OPTİK UYGULAMASI NEDİR?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok sistemde yenilikler meydana gelmiştir. E-optik uygulaması da bunlardan bir tanesidir. Özellikle barkod sistemlerinde yapılan yenilikler pek çok işlemin kolaylaşmasını sağlamaktadır. Barkod üzerinde yapılan yeniliklerden birisi olan 2 boyutlu barkod sistemi günümüzde her alanda kullanılmaktadır. Diğer barkodlara göre daha  fazla veri saklama alanına sahip olan kare kod barkodları üç temel türe ayrılmıştır. Bu kodlar QR Kod, DataMatrix Kod ve Aztek Kod uygulamalarıdır.

E-OPTİK UYGULAMASI NE İŞE YARAR ?

Sosyal Sigortalar Kurumunun uyguladığı e-optik uygulaması yapılacak sağlık işlemleri ve prosedürlerinin bilgisayar ortamında hızlı bir şekilde yapılmasını amaçlamaktadır. Sağlık işlemlerinin aksamadan bilgisayar ortamında hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan e-optik uygulaması teknoloji ile uyumlu tasarlanmıştır. İlaç malzemelerinin karışmaması amacı ile uygulanan kare kod uygulaması ile pek çok işlem oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yeni kanuna göre optik satıcıları, eczaneler ve hastanelerin gönderilen bilgilere göre optik okuyucu elde etmeleri gerekmektedir. Tamamiyle yerleşmiş sistemde sağlık ürünlerini saten kurumlar ürünlerini barkodlu bir şekilde alarak ve satış sonrasında sahip olduğu ürün barkodlarını e optik sisteme girmesi gerekmektedir. E optik sistemi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hazırlanmış bir sistemdir. Kurumun sitesinden e optik üzerine tüm konuları kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Uygulama ile ilgili tüm bilgiler site içerisinde mevcut bulunmaktadır. Optik uygulaması konusunda kullanmak istediğiniz tüm uygulamaların detaylı açıklamaları site içerisinde mevcuttur. Bu sayede kullanmak istediğiniz uygulamayı sağlıklı bir şekilde seçebilirsiniz. Kurumun resmi internet sitesinde e optik ile ilgili birçok uygulama en ince ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde açıklanmaktadır. Sizde kurumun sitesinde kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilir, sahip olmak istediğiniz tüm bilgilere e optik uygulaması ile ulaşabilirsiniz. Lens ve gözlük gibi satışını gerçekleştirdiğiniz tüm ürünlerin bilgilerini çok kolay bir şekilde site üzerinden sorgulayabilir ve ürün takibini gerçekleştirebilirsiniz.

E-optik uygulaması internet üzerinden kurumlara ücretsiz bir şekilde sunulan bir hizmettir.

Bu uygulama sayesinde işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sistem hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmak için kurumun resmi internet adresine giriş yapabilirsiniz.