E Randevu (Pasaport İşlemleri)

Eğer yurtdışına gidecekseniz pasaporta ve vizeye ihtiyacınız vardır. Pasaport hizmeti emniyet genel müdürlüğü tarafından verilmektedir. Pasaport başvurunuzu yaptıktan sonra durumu kontrol etmek için sürekli emniyet genel müdürlüğüne gitmeniz istenebilir. Sürekli gidip gelmek ve orda beklemek zor bir iştir. Bu nedenle e-devlet denilen online devlet işleri sistemini kullanarak ”emniyet genel müdürlüğü e-pasaport gönderi takibi sistemi” ni kullanarak pasaportunuzun durumunu kolayca öğrenebilir ve pasaportunuz çıkmışsa tek bir kere giderek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Emniyet genel müdürlüğü e-pasaport gönderi takibi sistemi kullanıcıların kolaylıkla kullanabilecekleri bir sistemdir. E-devlet sitesi‘ne e-devlet şifresini kullanarak giriş yaptıktan sonra emniyet genel müdürlüğü e-pasaport gönderi takibi sistemine girebilir ve pasaportunuzun durumunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eğer pasaportunuz kaybolmuşsa ve yeniden çıkartmanız gerekiyorsa emniyet genel müdürlüğü e-pasaport gönderi takibi sistemi üzerinden yeni pasaport almak için başvuruda bulunabilir ve pasaportunuzun durumunu yine emniyet genel müdürlüğü e-pasaport gönderi takibi sistemi ile takip edebilirsiniz.

Pasaport işlemleri:Pasaport işlemlerini yapabilmek için 2 adet resim, nufus kağıdının aslı , varsa parmak izi ile yoksa parmak izi emniyet müdürlüğünde yeniden  alınıyor, defter ve harç ücreti makbuzu getirip e randevu alması yeterli. Pasaport uzatma işlemleride bu şekilde yapılmakta.Yeşil pasaport il emniyet müdürlü pasaport şubesinden verimekte.

http://www.epasaport.gov.tr/
Yabancılar şube müdürlüğü
http://e-randevu.iem.gov.tr/yabancilar/dil_sec.aspx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.