E-SGK

E devlet ssk sorgulama şifresiz sgk hizmet dokumu

E-SGK EVRAK TAKİP

Hangi ilde, hangi ilçede olursanız olun, e-sgk işlemlerinizi sgk’nın internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. E-sgk, sosyal güvenlik kurumunun internet üzerinden hizmet veren online işlem platformudur. Sgk sitesinde sosyal güvenlik kurumu hizmet envanteri, merkez kamu hizmet standartları tablosu, taşra kamu hizmet standartları tablosu hizmetleri verilmektedir. İster emekli olun, ister çalışan olun, sgk işlemlerinizi sgk sitesi üzerinden kolaylıkla halledebilirsiniz. Sgk sitesi düşük derecede bilgisayar kullanabilen vatandaşların bile kullanabilecekleri şekilde tasarlanmıştır.

Sosyal güvenlik kurumunun e-sgk sistemindeki duyurular kısmından son günlere ait devlet ve sgk ile ilgili bir çok haberi anında öğrenebilirsiniz. Yasa ve kanun değişikliklerinden anında haberdar olabilir ve ona göre tedbirler alabilirsiniz. Çalışan kişiler hizmet dökümünü alabilir ve emekli yaşı gelmişse dilekçe ile emekli olma talebinde bulunabilirler. Emekliler ise sgk sitesine girerek emekli maaş kesintisini, maaş zamlarını öğrenebilir ve tekrar çalışmak isterlerse hangi yasal koşullarda çalışabilecekleri konusunda fikir alabilirler.

E-SGK Evrak Takip işlemlerinizi yapmak için

1- T.CSosyal Güvenlik Kurumu Resmi sitesine giriş yapılır.

2- Giriş işlemi tamamlandıktan sonra web site ana sayfa karşınıza gelir.

3- Yukarıdan aşagıya doğru KURUMSAL, MEVZUAT, SOSYAL SİGORTALAR , GENEL SAĞLIK SİGORTASI, PRİMSİZ ÖDEMELER ve E-SGK butonları vardır.

4- E-SGK butonu tıklanır.

5- Karşınıza E-Bildirge, Evrak Takip, Hak Sahipliği, Kesenek Bilgi Sistemi, E-Eczane, E-Optik, E-Hastane, Tıbbi Malzeme, Kredi Kartı İle Prim Ödeme ve Diğer Uygulamalar butonları karşınıza gelir.

6- Evrak Takip butonu tıklanır.

7- Sağ tarafta

a- Sigortalı Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi

b- Evrak Kayıt ve Takip Sistemi

c- 4-C Emeklilik İşlemi Evrak Takibi

d- 2022 Sayılı Kanun Evrak Takibi butonları karşınıza gelecektir. İstediğiniz işlemi seçip bilgilerinizi girdikten sonra çok rahatlıkla bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.