SSK Emekli Maaşı Hesaplama

SSK Emekli Maaşı Hesaplama

SGK Emekli maaşı hesaplama işlemi ile emekli olduktan sonra vasıflarınıza göre ne kadar emekli maaşı alacağınız konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Sosyal Güvenlik Kurumu devlet memuru, işçi, bağkur emeklileri ve diğer bütün pozisyonlarda çalışanlar için hesaplama modülü oluşturmuştur.

Emeklilik hesaplama tablosundaki modülü kullanarak emeklilik döneminde ek göstergeniz ( 3000, 3600, 4800 ) ve kademenize ( 1/1, 2/1, 3/1 ) göre emeklilik sonrasından alacağınız maaş hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Emeklilik maaşı hesaplama modülünden sağlıklı bilgi almak için tüm bilgileri doğru bir şekilde sisteme girmelisiniz.

SSK Emekli Maaşı Hesaplama İşlemleri

E-devlet siteleri ülkedeki vatandaşların ülkeleri konusunda doğru bilgiye ulaşmaları ve devlet kurumlarındaki işlemlerini kolay bir şekilde yapmaları amaçlandığı için kurulmuştur. Basit ve kolay kullanım imkanı veren e-devlet siteleri ile bir çok bilgiye erişebilir ve bir çok konudaki işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle SSK Emekli Maaşı Hesaplama, genel sınav sonuçlarına, emeklilik hizmetleri, valilikler, kaymakamlıklar, silahlı kuvvetler, sivil toplum kuruluşları ve bunlar gibi bir çok kuruluşa ulaşabilir ve bu kurumlarda gerçekleştirmeniz gereken bütün işlemleri internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

E Devlet Ssk emekli maaşı hasaplama 

 

Edevlet sitesinin duyuru kısmı iyi dizayn edilmiştir. Sürekli değişen yasalar ve kanunlar hakkında fikir sahibi olabilir ve neyle karşılaşabileceğinizi bilerek, sıkıntılı durumlara düşmekten kurtulabilirsiniz. Emekli olmaya hak kazanmış veya emekli olmuş kişiler hizmet dökümü alarak herhangi bir yanlışlık olması durumunda kuruma dilekçeyle veya e-posta yoluyla başvurarak durumu düzeltebilirler. E-devlet sitesi ile sgk sorgulamaları yanı sıra bir çok haber ve duyurudan da haberdar olabilir ve bütün işlerinizi e-devlet sitesinden yapabilirsiniz.

SSK  Emekli maaşı hesaplama işleminizi  sitemizden rahatlıkla sorgulayabilirsiniz. SSK en son çıkan kanun ile SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) catısında 4/A başlığı altında hizmet vermeye devam etmektedir.

 

E-devlet Emekli Maaşı Sorgulaması

E-Devlet dünyasının hayatımızdaki edindiği yer hiç kuşkusuz inkar edilemez. Çünkü milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarına zahmetsiz, sorunsuz bir hizmet sunma anlayışı ortaya çıktı. Üstelik herhangi bir kamu kurum ve kuruluşuna gitmeden oturduğunuz yerden 7 gün 24 saat boyunca hizmet alma şansı elde ettik. İlk kullanıma sunulan e-devlet ile şimdiki e-devlet arasında dağlar kadar fark bulunmaktadır. İlk etapta deneme amacı ile yayına başlayan site, sonrasında ise aklınıza gelebilecek her türlü işlemin internet ortamına aktarması ile gücüne güç kattı.

E-Devlet sistemi üzerinde aklınıza gelebilecek her türlü kamu kurum ve kuruluşu hizmet sunmaktadır. E-Devlet üzerinde en çok tercih edilen kurumlardan bir tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumu ve hizmetleridir. Bu hizmetler daha çok 3 başlık altında aranmaktadır. 4a, 4b, 4c hizmetleri adı verilen bu hizmetleri, önceki adlarına göre sıralayacak olursak, 4a- ssk hizmet bilgisi, 4b- bağkur hizmet bilgisi, 4c ise yazımzın başlığı da olan e-devlet emekli maaş sorgulaması hizmet bilgisinden oluşmaktadır.

Böyle bir başlık için yapılabilecek sorgulama ise tabi ki e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için ise yine olmazsa olmazlarımız arasında yer alan e-devlet şifresine ihtiyacımız olacaktır. Yine diğer tüm yazılarımızda da ele aldığımız gibi bu şifreyi PTT şubeleri ve müdürlüklerinden ilk kez şifre alacaklar 2 TL, ikinci kez şifre alacaklar ise 4 TL hizmet bedeli ödemek zorunda kalacaklardır. Bu işlemden sonra kapalı bir zarf içerisinde şifre sizlere teslim edilecektir. Sonra bu şifre ile sisteme giriş yapmanız ve bilgileri eksiksiz ve doğru girmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise sistem ilk kez giriş yapan vatandaşları otomatik olarak şifre değiştirme ekranına yönlendirecektir. Bunun sebebi ise kişisel bilgilerinizin güvenliğinin sağlanmasıdır. Bunun için ise pek çok güvenlik seçeneği sunulmaktadır. En çok tercih edileni ise e-devlet şifresi ile yapılan giriş işlemidir.

4C emekli maaşı sorgulaması yapmak için kişisel bilgilerinizi girmeniz ve ardından sisteme giriş seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Böylelikle emekli maaşınız ile ilgili tüm bilgilere kısa bir süre içerisinde; üstelik yerinizden kıpırdamadan öğrenebilirsiniz.