2018 evde bakım maaşı sorgulama ve öğrenme

Evde Bakım Parası Sorgulama

Geçtiğimiz aylarda yasallaşan bakım parası sayesinde bakıcılar da rahat nefes aldılar. Yaptıkları işlerin hakkını daha iyi almalarını sağlayan bu uygulama sayesinde bakıcılar daha rahat ediyorlar. Bu da elbette sosyal güvenlik açısından oldukça etkilidir. Evde bakım parası sorgulama hizmetinin de sitemize dahil edilmesiyle birlikte daha kolay verim alacağınızı var sayabilirsiniz. Günümüzde teknolojinin ileri bir seviyeye gelmesiyle birlikte en iyi sonuçları elde etmek için artık belli kurumlara başvurmanıza gerek yok. 

Evde bakım parası sorgulama sistemini kullanarak dilediğiniz zaman paranızın hesabınıza geçtiğini ya da işinizin hakkının ne kadar verildiğini öğrenebilirsiniz. Sistemin tamamen teknolojiye odaklanmasıyla birlikte sitemizden yararlanarak kolaylıkla sorgulama yapabilirsiniz. Sektörün en iyi sitesi olarak sizlere hizmet sunduğumuz sitemizi kullanarak dilediğiniz zaman işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Uğraşıp zaman kaybetmek yerine kolayca sitemizden faydalanabilirsiniz.

Evde bakım parasını sorgulamak için yapmanız gerekenler çok basit. Sitemize herhangi bir üyelik yapmadan, herhangi bir ücret ödemeden kolaylıkla sitemize girip, gerekli alanları doldurduktan sonra sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Sitemizin kolay kullanılır ara yüzünden faydalanarak sorgulama işlemlerinizi kısa bir zamanda yapabilirsiniz. Boş zamanlarınızda bu gibi işlerle uğraşmak yerine oturduğunuz yerden işlemlerinizi yapabilir, zamanın size kar kalmasını sağlayabilirsiniz. Teknolojiden yararlanarak dilediğiniz gibi sorgulama kolaylığını yaşayabilirsiniz.

Evde Bakım Parası Almanın Şartları Nelerdir ?

  • Evde bakım aylığı için yüzde 50 ve üzerinde engelli olmak gerekiyor.
  • Bakım maaşı yaşlı, hasta ve muhtaca değil bakana veriliyor.
  • Başvuru ‘Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne veya varsa ilçe müdürlüklerine yapılıyor.

2018- 2019 Yılı Evde Bakım Maaşı Ücretleri

  • 2018 ilk altı ayında alınacak evde bakım maaşı miktarı:1068 TL
  • 2018 İkinci altı ayında alınacak evde bakım maaşı miktarı:1105 TL
  • 2019 ilk altı ayında alınacak evde bakım maaşı miktarı:1149 TL
  • 2019 İkinci altı ayında alınacak evde bakım maaşı miktarı:1207 TL