İnternetten e-Okul Kaydı

e-Okul Sistemi İlköğretim Okullarına İnternetten Kayıt Yaptırma İşlemi yakın zamanda başlayacak. İlköğretime yeni kayıt olacak çocuklar okullara, Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres bilgileri veT.C. kimlik no’larının il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde kurulan e-Okul sistemiyle otomatik kayıt yapılacak. İlköğretime yeni kayıt olacak çocuklar okullara, Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres bilgileri ve T.C. kimlik numaralarının il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde kurulan öğrenci yerleştirme komisyonlarının okul adres eşleştirmeleri sonucunda sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek. e-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerinin bulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacak.

Öğrenci, okullar açıldığında, adres bilgileri doğrultusunda isminin çıktığı okula giderek eğitim ve öğretime başlayacaklar. Öğrencinin isminin çıkması aynı zamanda kayıt belgesi anlamına gelecek. Bunun dışında, herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacak.

Kayıt ve nakillerde herhangi bir karışıklık çıkması durumunda Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres bilgileri esas alınacak.  Velilere kolaylık sağlanması ve adresin doğruluğunun tespiti açısından  okul yönetimleri elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi, kira sözleşmesi veya tapu kaydı gibi belgeler isteyebilecekler.

e-Okul sistemi nasıl çalışır?

  • e-Okul sistemi ile ilköğretime yeni kayıt olan çocuklar okullara, Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres bilgilerine göre öğrenci yerleştirme komisyonlarının okul adres bilgileri ile eşleştirilerek otomatik olarak yerleştirilir. Yani e-Okul sistemi öğrencileri ikametgah adreslerine en yakın ilköğretim okuluna otomatik kayıt yapar.Kayıt yapmak için tıklayınız.

e-Okul Sitesine girebilmek için ne yapmak gerekir?

  • e-Okul sistemine girebilmek için farklı bazı yöntemler e-Okulsitesine nasıl girilir.
  • e-Okul a kolay giriş yapabilmek için internet explorer ile giriş yapmak tercih edilmelidir.
  • e-Okul sistemi karne döneminde aşığı yoğun oluyor. Öğrenci ve velileri notları görmek için çok uğraşıyor ama maalesef sistem çoğu zaman kapalı oluyor.

     İnternetten e-Okul Kaydı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.