Kredi Kartı İle Bağkur Prim Ödemesi

Kredi Kartı İle Bağkur Prim Ödemesi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden yapılan işlemler artmaktadır. Bunlardan bir taneside sigortalılıktan doğan prim borçlarını kredi kartı ile ödeyebilmedir. Edevlet.com  sitemizden bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağız. Aşağıda verdiğimiz linkten  kredi kartı ile bağkur ödemesi, sgk ve emekli sandığı prim borçlarımızı kredi kartı ile ödeyebiliriz.

Sizinde zamanla ilgili probleminiz varsa , çok yoğun olarak çalışıyorsanız, yanımda kimse yok bankaya gidemiyorum diyorsanız vede ödemlerinizde faiz yemek istemiyorsanız sitemizden bağkur prim borç ödemelerinizi kredi kartınız ile yaparak hem zaman kazanabilirsiniz hemde bu sayede biraz tembellik yapabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Bağkur Ödemesi işlemini internet sistemi üzerinden prim borçlarınızı ödemeniz için sgk ve ziraati bankasının ortak sayfası olan sgk.ziraatbank.com.tr adresine bir tık ile bağlanıp bağkur borçlarınızı buradan ödeyebilirsiniz.

Aşagıdaki linki tıkladıktan sonra yapabileceğiniz işlemler: Sgk Borçlanma, GSS Prim, Emekli Sandığı Prim, Emsan Ek Krş, Bağkur Cari DNM, Bağkur Prim, Kişi Borç Yz Öd, Ek 5- Ek6 Borç Ödeme, SGK Geçmiş Dönem Borç Ödeme, Bağkur SGDP, SGK İşveren Cari Ödemesi, Bağkur Taksit Ödemesi, DIG Tah. Tahsilat, Sgk İşveren 6111  işlemlerden birini seçebilirsiniz ve TCKN / VKN / SSK Sicil No’nuzu yazdıktan sonra doğrulama kodunu giriniz açılan sayfada işleminizi kredi kartı ile yapabilirsiniz.

SGK Bağkur borç sorgulama primlerini bu mecradan yatıran vatandaşlarımızın eksik primlerinden dolayı kalan borçlarının öğrenilmesine yöneliktir. Bu yolla ne kadar prim borçları olduğunu öğrenerek primlerini yatırmak istemektedirler. Ele almış olduğumuz konular içerisinde isteğe bağlı sigortalılık önemli bir yer tutmaktadır.

Bazı meslek grupları Bağ-kur üzerinden kendi sigortasını yaptırarak emekli olma yolunu seçmektedirler. Bağkur’dan emekli olabilmek için Düzenli bir biçimde prim yatırmak büyük önem taşır. Eksik gün sayısının olması emeklilik sürecini uzatacaktır. Bu sebeple bağkur borcu sorgulama işlemini gerçekleştirerek ne kadar prim borcunuzun olduğunu öğrenerek bağkur prim borçlarınızı yatırmalısınız.

SGK Borç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

SGK Borç sorgulama Sosyal Güvenlik Kurumu Bünyesinde yapılmaktadır. SGK bütün çalışanları tek çatı altında toplayan bir sistemdir. Memur, işçi, taşerona bağlı çalışanlar, bağkur  isteğe bağlı prim yatıranlar ve bürokratlara kadar hepsini içine alan genel bir kavramdır. Bağ-Kur‘lu dışında bulunan meslek sınıfındakilerin sigortaları zaten işveren tarafından düzenli olarak yatırılır.

SGK online işlemler içerisinde Bağkur borç sorgulama en çok bilgi alınan sistem olarak belirtilebilir. Tc ile bağkur borç sorgulama yaparak borçlarınızı öğrenebilir ve ödeme işlemini yapabilirsiniz. Bu anlamda Öncelikle prim gün sayısının tam olması ve kademeli emeklilik yasasına uygun olacak şekilde yaş haddinin de tamamlanmış olması gerekmektedir.

Bağkur isteğe bağlı emeklilik sistemi ile primlerin yatıranlar veya düzensiz olarak işlerde çalışanların kesik bir biçimde primleri yattığı için sigorta prim borçlarının olması da kaçınılmaz olmaktadır. İşte bu sebeplerden ötürü SGK borç sistemi ile ne kadar borçlarınızın olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir.

Online SGK Bağkur Borç Sorgulama

SGK Bağkur borç Sorgulama işlemlerinin artık internet üzerinden online bir biçimde gerçekleştiriliyor. Bağkur borç öğrenme işlemini aşağıda bulunan linkten yapabilirsiniz.

Sizinde zamanla ilgili probleminiz varsa , çok yoğun olarak çalışıyorsanız, yanımda kimse yok bankaya gidemiyorum diyorsanız vede ödemlerinizde faiz yemek istemiyorsanız sitemizden bağkur prim borç ödemelerinizi kredi kartınız ile yaparak hem zaman kazanabilirsiniz hemde bu sayede biraz tembellik yapabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Bağkur Ödemesi işlemini internet sistemi üzerinden prim borçlarınızı ödemeniz için sgk ve ziraat bankasının ortak sayfası olan sgk.ziraatbank.com.tr adresine bir tık ile bağlanıp bağkur borçlarınızı buradan ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Bağkur Prim Ödemesi İçin TIKLAYINIZ.