Motorlu Tasıtlar Vergisi

 
Türkiye’de bir çok vatandaş motorlu taşıt sahibidir. Motorlu taşıt vergileri senede iki kez, birinci ve yedinci aylarda yatırılmaktadır. Maliyeye giderek sırada beklemek istemeyen vatandaşlar motorlu taşıt vergilerini internet üzerinden sorgulayıp yatırmaktadırlar. E-devlet sitelerinde verilen motorlu taşıt vergi sorgulama hizmeti ile vatandaşlar işlemlerini kolayca gerçekleştirebilmektedirler. Motorlu taşıt vergileri plaka no, vergi kimlik no ve tescil tarihi ile sorgulanır. Bu nedenle sorgulama yaparken bu bilgilerin yanınızda olmasına dikkat ediniz.
 
E-devlet sitesinin verdiği motorlu taşıt vergileri sorgulama ekranı ile aracınızın kimlik bilgilerini, motorlu taşıt vergi borç bilgilerini, trafik para cezalarını, borç bilgilerini ve tüm tahsilat bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca motorlu taşıtlar vergisi tarifesine de ulaşarak ödeyeceğiniz tutar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Motorlu taşıtınızın vergi miktarını öğrendikten sonra anlaşmalı bir çok bankadan size en uygununu seçerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Motorlu taşıt vergi sorgulama sistemine, e-devlet sitesi altındaki online işlemler kısmından ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Vergi tahsil yetkisi verilen bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Halk Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Vakıflar Bankası, Garanti Bankası, Şekerbank, Fortisbank, Türk Ekonomi Bankası, Finansbank,  Denizbank, Tekstilbank, Anadolubank, HSBC Bank, ING Bank, Alternatif Bank, Eurobank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Turkish Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Asya Katılım Bankası, Kuveyt Katılım Bankası,Citibank, Turkland Bank.

Motorlu Taşıtlar Vergi Borcu “Plaka No“, “Vergi Kimlik No” ve “Tescil Tarihi” ile sorgulanır. Bu hizmet Otomasyona Geçilen Vergi Daireleri için geçerlidir. Şu bilgileri öğrenebilirsiniz:

  • Aracınızla İlgili Kimlik Bilgileri
  • Motorlu Taşıtlar Vergisi Borç Bilgileri
  • Trafik Para Cezası
  • Borç Bilgileri
  • Tüm Tahsilat Bilgileri

 

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ SORGULAMASI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYINIZ.
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borcunuzu öğrenmek için tıklayınız…

2012  Motorlu Taşıtlar Vergisi Tarifesi için tıklayınız…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.