Sabıka Kaydı Sorgulama

E devlet adli sicil sabıka kaydı sorgulama

Birçok bilgiyi içinde barındıran ve genel olarak bilgi edinme platformu olarak hizmet sunan e-devlet sitesi bir diğer iş yoğunluğuna ve zaman kaybına neden olan Sabıka kaydı sorgulama işlemini de artık vatandaşa birkaç tık ile sunuyor. E-devlet sabıka kaydı işlemi oldukça kısa sürede gerçekleştirilebiliyor ve resmi kurum olarak kabul edilen e-devlet sitesi üzerinden yapılan bu sorgulamanın sonucu çıktı olarak alındığında resmi belge olarak kabul ediliyor.

Sabıka Kaydı Sorgulamasını Nasıl Yapabilirim ?

Daha önce Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne bizzat giderek alınan Adli sicil kaydı belgesi artık dijital ortamda vatandaşların erişimine açıldı. Adalet Bakanlığı’nın e-devlet sitesi üzerinden sunduğu bu hizmette kişiler Adli Sicil kaydı, Adli Sicil Belge doğrulama ve UYAP portalına erişim hakkı sağlayan Adalet Bakanlığı hizmetleri hem zamandan, hem de iş gücünden tasarruf anlamına geliyor. TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıldığında ulaşılabilen e-devlet sicil kaydı hizmeti özellikle işe giriş işlemlerinde kullanmak için talep edenlerin kısa sürede evraklarını tamamlamalarına olanak sunuyor. Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz bu hizmette erişmek için ana sayfadaki yönlendirmeleri izlemeniz ve sorgulama işlemi sonrasında ekranda beliren e-devlet sabıka kaydı sonucunuzun çıktısını almanız yeterli oluyor. Kesinleşmiş ceza, mahkumiyet veya güvenlik tedbiri gibi kişiye özel Adli Sicil bilgilerinin yer aldığı bu belgenin tüm içeriği Adalet Bakanlığı tarafından girişinin yapıldığı bilgiler ile dolduruluyor.

Aşağıdaki linkimizi tıkladıktan sonra tc kimlik numaranızı ve size özel olan e devlet şifrenizi giriniz. Giriş yaptıktan sonra barkodlu olarak sabıka kaydı sorgulama evrağınızı alarak resmi kurum ve kuruluşlarda bu belgeyi kullanabilirsiniz.

Sabıka Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.