Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Sorgulama

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Sorgulama

Tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama işlemi artık internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama için sadece bir e-devlet şifrenizin olması yeterlidir. Bu şifre sayesinde e-devlete girebilir ve birçok uygulama için kullanabilirsiniz.

E-devlet sisteminde yer alan uygulamalardan birisi de Tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama sayfasıdır. Bu uygulama sayesinde hakem heyeti sonuçlarınızı kolaylıkla sorgulayabileceksiniz. Artık sorgulama işlemleri için devlet binalarına gidip zahmete girme defteri de bu uygulamalar sayesinde ortadan kalkmış oluyor. İnternet kullanımının yaygınlaşması nedeniyle e-devlet sistemine artık “Tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama” uygulaması da dahil olmuş durumda. Şüphesiz ki e-devletin diğer uygulamaları gibi bu uygulaması da halk tarafından beğeni toplayacaktır.

“Tüketici hakem heyeti sorgulama” için öncelikle devletin e kapısı olan e-devlet’e (turkiye.gov.tr) giriş yapmamız gerekmektedir. E-devlet’e giriş için kimlik doğrulamanız gerekmektedir.

Kimlik doğrulama; E-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza ve T.C. Kimlik Kartı ile yapılabilmektedir.

Bu seçenekler arasında en çok tercih edilen yöntem e-devlet şifresidir. Bu yöntem sayesinde tek seferlik e-devlet şifresi edinmeniz gerekir. Ardından bu şifre ile istediğiniz zaman tüm e-devlet uygulamalarında sorgulama yapabileceksiniz. Size özel e-devlet şifresini 4 TL karşılığında PTT şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Size özel olarak üretilmiş e-devlet şifreniz ile öncelikle (giris.turkiye.gov.tr/Giris/) adresinden sisteme giriş yapın. Ardından tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama işlemi için Hakem heyeti sorgulama linkine tıklayın. Bu sayfa ile kolaylıkla tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama yapabileceksiniz.