Türk Telekom Borç Sorgulama

Türk Telekom bünyesinde verilen hizmetlerden biridir. İnternet aracılığı ile sisteme üye olunmadan yapılacak işlemlerdendir. Bunun nedeni zamandan tasarruf olmakla beraber halkın kolayca bilgilendirilmesi hizmetinin engelsiz şekilde yapılmasıdır. Ayrıca Türk Telekom Fatura Sorgulama bölümünde yasal takibe girmiş faturalar hakkında detaylı bilgi alınabilmekte ve bunun için siteye üye olmak şartı kesinlikle aranmamaktadır. Ülkemizin tamamında faaliyet gösteren bu büyük kurumun hizmetleri sadece bunlarla sınırlı olmayıp üye olmadan telefon başvurusu,detaylı fatura olan: e-fatura ve arıza işlemleri gayet kolay bir şekilde yapılmaktadır.

 

Türk Telekom fatura sorgulama işlemi; Türk Telekom’a ait olan: ett.turktelekom.com.tr, adresinin içinde bulunan Türk Telekom Online Hizmet Merkezi aracılığıyla kolaylıkla sağlanabilmektedir.

-Türk Telekom Online Hizmet Merkezi/Fatura Sorgulama Bölümü Yapılabilecek İşlemler:

  1. Ödenmemiş Fatura Sorgulama: Bu hizmet Türk Telekom abonelerinin geçmiş zamanlara ait olan tahsil edilmemiş faturalarını kamuya göstermek ve kamuyu faturalar hakkında bilgilendirmek amacıyla tasarlanmıştır.

a-Ödenmemiş Fatura Sorgulatabilmek İçin Gereken Bilgiler: Bu kısımda gerekli olan sadece abonenin kullandığı telefon numarası ve aboneye ait t.c.kimlik numarasıdır. Bu bilgileri ilgili butona giren aboneler ödenmemiş faturalarını sorgulatabilmekte ve gereken bilgiye sahip olmaktadır.

  1. Yasal Takip Borç Sorgulama: Ödenmemiş faturalardan yasal takip başlatılmış olanları öğrenmek için açılmış sorgulama butonudur. Önemli bir sorgulamadır.

 

a-Yasal Takip Borcu Sorgulatmak İçin Gereken Bilgiler: Bu kısımda gerekli olan bilgiler;            

Ödemek istediğiniz faturanın telefon numarası ile hat sahibinin t.c. kimlik numarasıdır.

 

  1. Türk Telekom Online Hizmet Merkezinden Üye Olmadan Yapılabilecek Diğer İşlemler: – Telefon başvurusu -E-fatura     -Arıza Bildirimi

 

Türk Telekom Resmi internet sitesi halkın kolaylıkla işlemlerini yürütebilmesi için hazırlanmıştır. Türk Telekom Resmi ineternet sitesinden telefon, adsl ve kablo tv borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Borç Sorgulama işlemleri için lütfen tıklayınız.

ADSL Başvurusu Yapmak için lütfen   http://adsl.onlinebasvur.com/?gclid=CIOPoYTUm60CFcUl3god3VtaoQ  linkinden giriş yapınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.