Uyap portalı kurum girişi

Uyap portalı kurum girişi

Adalet bakanlığı tarafından halkın / kurumların hizmetine sunulan UYAP sistemi sayesinde davaları kolaylıkla takip edebilirsiniz. Uyap Portalı kurum girişi sayfası sayesinde ise kurumunuzun ya da şirketinizin davalarını online olarak internetten takip edebileceksiniz. Davaların tarafları, günü, saati, durumu gibi birçok bilgiye bu sistem üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Uyap Kurum Portalı Nasıl Kullanılır?

Bu portalı kullanabilmeniz için şirketinizden bir kişiyi yetkilendirmeniz gerekmektedir. Bu kişi portal üzerinde de yetkili olarak görülecek ve giriş yapabilmesi için birkaç yöntemi temin etmesi gerekecektir. Bu giriş yöntemleri mobil imza ve elektronik imzadır. Kişi bu yöntemlerden herhangi birini temin ettiğinde Uyap Portalı kurum girişi yapabilecektir. Ayrıca kurumlar için bu portalı kullanmak maksadıyla birkaç belgeyi de Adalet Bakanlığına sunması gerekmektedir. Bu belgelere UYAP Kurum portalı resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

Uyap Kurum Portalı Kullanım Ücretleri

Kurum portal girişini kullanmanız için belli bir kullanım ücreti alınmaktadır. UYAP’a kayıtlı olan dosya sayısı 1000’e kadarsa yıllık 10 TL (dosya başına), eğer 1000 ila 10000 arasındaysa 5 lira, 10000 ila 100000 arasındaysa 1 lira, eğer 100000 ila 500000 arasındaysa 50 kuruş, daha fazlası için ise dosya başına 25 kuruş kullanım ücreti alınmaktadır. Ödemeler Vakıfbank’a yıllık olarak yapılacaktır.

Uyap Portalı Kurum Girişi

Kurum portalına giriş için öncelikle https://kurum.uyap.gov.tr adresine girmelisiniz. Bu sayfadan giriş için Mobil imza, Elektronik imza ya da E-devlet yöntemlerinden birini seçebilirsiniz.