Sağlık bakanlığı yeni pbs

S.B Personel Bilgi Sistemi

Sağlık Bakanlığı yeni PBS girişi ekranı ile personellerin daha nitelikli bir sistem üzerinden bilgi alış verişi sunmasını sağlamıştır. Personel Bilgi Sistemini kullanarak tüm bilgilerinize kısa sürede ulaşabilir ve özlük ile ilgili işlemlerinizi inceleyerek yanlış bilgilerin düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Yeni PBS girişi ekranı kullanlabilirlik açısından eski sisteme göre son derece kolay planlanmıştır.

Sağlık PBS girişi sistemi üzerinden 657 Sayılı Devlet memurları kanununa göre çalışan devlet memurları yıllık izin, hizmet puanları, atama dönemlerinde başvuru ekranı, hizmet dökümü, kaç yıl çalıştığı gibi sayısız özlük bilgilerini öğrenilebilmektedirler.

PBS Kayıt ve Giriş Nasıl Yapılır?

Personel Bilgi Sistemine ( PBS ) kayıt işlemleri personel şifresi ile yapılmaktadır. Öncelikle pbs bilgi formunu kullanıcıya uygun olarak doldurmak gerekmektedir. Mail adreslerine gönderilecek şifre için her personelin PBS gmail adresi açması gerekmektedir. Kurum tarafından onaylanan bu posta adresleri ile şifreli giriş sistemine giriş yapılacaktır. Aşağıda vermiş olduğumuz link yardımı ile personel sağlık pbs sistemine girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcılar Tarafından yoğun sorulan PBS giriş Ekranı ile ilgili sorular: pbs giriş şifremi unuttum, pbs giriş yapamıyorum, pbs yetkili giriş ekranı, pbs sağlık bakanlığı kurum içi atama

Personel bilgi sistemi sağlık bakanlığı tarafından aktif olarak kullanıldığı için sistemsel sorunlar anında çözülmektedir. PBS giriş ekranı ile ilgili her türlü sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden editörlerimize sorabilirsiniz.

Yeni PBS

Hizmete yeni giren devlet kapılarından biri de Yeni PBS sistemidir. Sistemin genel anlamı Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi’dir. Bu sistem ile sağlık bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan personeller kendileriyle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirler.

*Kullanıcı İşlemleri Hakkında Yardım
* Eş / Sağlık durumu Kura Başvurusu Hakkında Yardım
* Diğer Kura Başvuruları Hakkında Yardım

Gibi önemli konulardan faydalanarak işinize yarayan işlemleri kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. İnternet dünyasının hayatımıza sağladığı kolaylıklar sayesinde kurumlara gitmeye gerek kalmadan yerinizde oturarak da işlem yapabilirsiniz. Yeni PBS (SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL BİLGİ SİSTEMİ) hakkında daha fazla bilgi almak ve kullanım detayları hakkında bilgi edinmek için sitemizden faydalanabilirsiniz. İşlerinizin kısa sürede halledilmesinde çözüm sunan sitemizi sürekli inceleyerek yeni bilgilere hızlı bir şekilde ulaşacaksınız. Zamanı değerli olanlar için en iyi sistem.