Ziraat Bankası GSS Borç Ödeme

Ziraat Bankası GSS Borç Ödeme

Genel Sağlık Sigortasına dâhil olup sağlık hizmetinden faydalanan mükelleflerin gelirleri üzerinden ne kadar genel sağlık sigorta primi ödeyeceği tespit edilir. Bu tespit sırasında değerlendirmeye alınan kriterler mükellefin ne kadar prim ödeyeceğini belirler.

Belirlenen prim miktarı düzenli olarak genel sağlık sigortası olarak yatırılmak durumundadır. Bu sebep ile Sağlık Bakanlığı tarafından yürürlüğe giren genel sağlık sigortasına ait primlerin zamanında ödenmesi büyük önem arz etmektedir. Sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için bu primlerin belirlenen miktarda ve belirlenen günlerde istenilen adrese yatırılması da önem arz ediyor.

Genel sağlık sigortası özel sağlık sigortası değildir. Mükelleflerin kendi kişisel tercihlerine bırakılan bir uygulama da değildir. Vatandaşlarımızın en büyük yanlışlardan birisi genel sağlık sigortasının isteğe bağlı bir sigorta olduğunu düşünmesidir. Oysaki genel sağlık sigortası koşulları yasalarla belirlenmiştir.

Erkek çocuklarının ve kız çocuklarının 25 yaşına kadar eğer öğrenci iseler genel sağlık sigortası primleri devlet tarafından karşılanır. Kız çocukları 25 yaşını geçmiş olmalarına rağmen halen öğrencilikleri devam ediyorsa okullarını bitirinceye kadar genel sağlık sigortası primlerini devlet ödemeye devam eder. Ancak erkek çocukları için aynısı mümkün değildir. Erkek çocukları 25 yaşını doldurmalarına rağmen halen öğrencilikleri devam ediyor ise genel sağlık sigortası primlerini 25 yaşını doldurduktan sonra kendileri ödemekle mükelleftirler.

Ziraat bankası gss borç ödeme olarak kullanıma sunulan genel sağlık sigortası borç ödeme sistemi sigorta işlemlerinizi düzenli yapmanızı sağlayacaktır. Online olarak Kredi kartı ile anında ödeme yapabileceğiniz genel sağlık sigortası borç ödeme sisteminde işlemlerinizi interaktif olarak hem hızlı hem de güvenli olarak yürütebilmeniz için tüm detaylar düşünülerek kullanıma sunulmuştur.